مهریه و اشتباهات رایج در مورد آن

۱۲۴۳۰۹_۷۰۰
مهریه را میتوان به عنوان یک پشتوانه اجتماعی برای زن محسوب کرد چون در صورت جدایی زن و مرد ، زن متحمل خسارت بیشتری میشود زیرا مرد طبق استعداد خاص بدنی معمولاً در اجتماع نفوذ و تسلط بیشتری دارد و همچنین مردان برای انتخاب همسر مجدد امکانات بیشتری دارند ولی زنان با از دست رفتن سرمایه های جوانی امکانات کمتری برای انتخاب همسر جدید دارند . 
مهریه چیزی به عنوان جبران خسارت برای زن و وسیله ای برای تامین زندگی آینده اوست . لذا آشنایی با قوانین مهریه و حقوق در نظر گرفته شده برای زن در قانون از بدیهیات است .

از مهم ترین اشتباهات رایج در این رابطه این است که مردم فکر می کنند که اگر زوجه به زوج خیانت کرد از مهریه محروم می گردد در صورتی که حتی اگر زوجه زوج را بکشد نیز از مهریه محروم نمی گردد چه رسد به اینکه خیانت کند پس در هر صورت زوج باید مهریه همسرش را بدهد .

اشتباه دیگر این است که میگویند اگر زوجه باکره باشد فقط مستحق نصف مهریه است که این نیز درست نیست چرا که فقط در صورت طلاق و باکره بودن زوجه ، زوجه مستحق نصف مهریه می باشد و در صورت مطالبه و عدم طلاق ، اگر زوجه باکره نیز باشد باز هم مستحق دریافت تمام مهریه است . 

سومین اشتباه این است که فکر میکنند اگر زوجه ناشزه باشد ( از زوج تمین نکند ) مهریه به وی تعلق نمی گیرد ، این در حالیست که در صورت ناشزه بودن و عدم تمکین زوجه و در صورت فراهم بودن تمام شرایط تمکین فقط نفقه به وی تعلق نمی گیرد و مهریه  را می تواند مطالبه کند.

گروه وکلای عدلیه با داشتن سابقه کاری درخشان در بخش های مختلف حقوقی از جمله دعاوی خانوادگی و مطالبه مهریه با ارائه مشاوره حقوقی ، قبول وکالت و ارزیابی پرونده ها در صدد این است که راه اقدامات قانونی را از طریق یک وکیل خوب و با تجربه برای موکلین تسهیل کند . 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *